סוגיות קנייניות ורישום

פעמים רבות קיים פער משמעותי בין מצב הזכויות האמיתי לבין המצב הרישומי כפי שבא לידי ביטוי בלשכת רשם המקרקעין – הטאבו. לא אחת מצב רישום בעייתי מסתיר בתוכו חילוקי דעות ובעיות קנייניות מהותיות.

רבים המקרים בהם בעלי זכויות בנכסים אינם רשומים כבעלים אלא רק כבעלי הערת אזהרה. פעמים שקיימות בעיות של ירושה, או של הליכי הסדר קרקעות שלא הושלמו, לעתים אפילו הערת אזהרה לא רשומה, והרישום כולו מתבצע ברישומים פנימיים של חברה משכנת אם בכלל.

לעתים שותפים מחזיקים בנכס שנים רבות ונוצר צורך לבצע רישום בית משותף על מנת לחלק את הדירות בין השותפים. במקרים רבים החלוקה בין השותפים קיימת בפועל אך אינה באה לידי ביטוי ברישום.

מקרים כגון אלו עשויים לעורר בעיות ביום מן הימים, בו יבקש אחד הבעלים למכור את חלקו ויגלה להפתעתו שקונים פוטנציאליים נרתעים מסוגיות של רישום חלקי או לקוי.

במקרים רבים בעיות ברישום מגלמות בתוכן בעיות מהותיות יותר הנוגעות לעצם זכויותיהם של הבעלים.

אנו מאמינים כי יש לשאוף שמצב הרישום בלשכת רשם המקרקעין יבטא באופן המלא ביותר את מצב הבעלות האמיתית, וכי יש לשאוף כי זכויותיו של כל בעלים תהיה רשומה בנפרד ובמובחן מיתר הבעלים.

משרדנו מתמחה בפתרון בעיות רישום, הערות אזהרה, משכנתאות, רישום בתים משותפים וטיפול בסוגיות קניניות ורישומיות שונות, טיפול אשר יבטיח את בעלותכם וזכויותיכם בנכס.

פורסם בקטגוריה תחומי פעילות. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *